top of page

НОВИНИ ТА ЗАХОДИ

Зустріч з цікавою людиною

         1 березня 2016 р. у Клеванському НВК «школа-ліцей» відбулася зустріч з відомим геральдистом нашого краю Юрієм Терлецьким, який є членом Українського геральдичного товариства, автором книги «Герби та прапори міст та сіл Рівненської області». Юрій Петрович справжній знавець своєї справи, адже близько тридцяти років займається вивченням гербів та прапорів Волині історичної, до якої відносять і наше селище Клевань.

        Багато ліцеїстів захотіли відвідати виставку приватної колекції Юрія Петровича, адже не щодня до навчального закладу навідуються такі гості. Сама зустріч тривала недовго, а от вражень справила багато. Юрій Петрович розповідав і про походження слова «прапор» (що означає «стояти насторожі»), і про систему передачі сигналів у козаків, і про французьких королів та їх символіку, і про магдебурзьке право українських міст, і про славне минуле Клеваня. Варто зауважити, що саме Юрій Петрович розробив проект автентичного Клеванського герба.

         Зібрані та представлені матеріали різних епох та років заснування приватної колекції науковця привернули щиру увагу ліцеїстів до зародження та розвитку геральдичних традицій на українських землях та на теренах рідної Рівненщини.

Такими «шкільними» зустрічами геральдист хоче зацікавити молоде покоління до вивчення історії рідного краю, адже саме любов до малої Батьківщини є одним із чинників, які формують патріотичні почуття у дітей.

аяць О.О., вчитель української мови та літератури

Клеванський НВК "шклола-ліцей" Терлецький Юрій Петрович герб прапор

Вітаємо!

Русіна Назара,

учня 8-Б класу

та його вчителя

Свінтозельського

Богдана Васильовича,

які вибороли ІІ місце

в категорії «Навчальні»

з авторською розробкою

у номінації «Юна надія»

з програмним засобом

у ІІ етапі XV Всеукраїнського чемпіонату інформаційних технологій

«Екософт 2016»

Брейн-ринг

         11 березня  2016 року у Клеванському НВК «школа-ліцей» відбувся конкурс

знавців життя й творчості Т. Шевченка в рамках Шевченківського Тижня. Дві  команди

 дев’ятикласників  «Неофіти» й «Лілея» змагалися за звання «шевченкознавців».

         Організувала  і провела  брейн-ринг вчитель  української  мови  та  літератури

Єфимець Оксана Георгіївна.

         Задоволення  від  гри  отримали  не лише  учасники, а й  глядачі,  бо  завдання

та конкурси були надзвичайно цікавими та різноманітними.

         Одним   із   завдань   для   дев’ятикласників    було    підготувати   інсценізацію

уривка з «Назара Стодолі», з чим вони справилися пречудово.

За результатами конкурсу перемогу отримала команда «Лілея». Дякуємо всім, хто приймав участь у підготовці та проведенні брейн-рингу. Було пізнавально, цікаво та захоплююче.

Олімпійський тиждень

Учні старших класів отримали нові знання, дізнались про те, скільки необхідно докласти сил, здійснити важкої щоденної роботи для того, щоб завоювати медаль, особливо – олімпійську.

   Сильний характер і найкращі фізичні якості продемонстрували учні, які займаються легкою атлетикою та в гуртку «Настільний теніс» у школі.

   У кожного є своя олімпійська сходинка, своя олімпійська висота, і щоб її досягти потрібно мати велике бажання, віру у свої сили і щоденно докладати зусиль для здійснення мрії.

Бородейко Л.В.,

заступник директора

з навчально-виховної роботи

   З метою сприяння гармонійному розвитку особистості дитини та розповсюдження гуманістичних ідеалів олімпізму, на  початку вересня у Клеванському НВК «школа-ліцей» був проведений Олімпійський тиждень.

   На хлопчиків та дівчаток 1- 4 класів чекали цікаві спортивні змагання та розваги.

1
2
3
4
5
6
7-1
8-1
9-1
10-1

         Районне методичне об'єднання вихователів ГПД

 

       

 

 

 

 

 

 

         Новий етап у розвитку шкільної освіти пов'язаний з упровадженням компетентнісного підходу щодо формування змісту та організації навчального процесу. Це вимагає підвищення професійної майстерності вчителя, доозброєння його новими знаннями, сучасними компетенціями, методами і технологіями, які б дозволили йому пере­будувати навчально-виховний процес відповідно до нових вимог і підходів.

         Саме тому, 26 жовтня 2016 року в Клеванському НВК «школа-ліцей» відбулося районне методичне об’єднання вихователів групи продовженого дня за темою: «Використання компетентнісного підходу під час організації навчально-виховного процесу в групі продовженого дня».

          Ткач Л.Г., методист райметодкабінету відділу освіти РДА, особливу увагу  приділила розгляду питання про компетентнісний підхід як теоретичну і методичну основу проведення сучасного уроку, заняття в ГПД, що орієнтує вчителя на результативно-діяльнісну освіту.

          Захоплення та позитивні емоції у присутніх викликав виступ учні 3-А класу, класний керівник Янковецька Л.Л., які навчаються за нуково-педагогічним проектом «Інтелект України». Тепла і доброзичлива атмосфера у затишній актовій залі школи, артистичні виступи дітей, «промінці миру», які дарували маленькі розумниці та розумники,  створили святковий настрій і батькам, і вчителям, і гостям.

           У ході практичної частини вихователь ГПД Сищук Т.П. запросила педагогів району на заняття за інтересами з використанням компетентнісного підходу, яке відбулося також у рамках проведення Тижня початкових класів, який пройшов під девізом: «Кожній дитині – світло знань, кожній дитині – можливість творити, віру у сили свої без вагань, радість у цьому світі жити!».

           Бородейко Л.В., заступник директора з навчально-виховної роботи, представила досвід роботи, який переконав, що учителі початкової школи організовують навчально-виховний процес, який має розвиваючий, діяльнісний характер, під час якого молодші школярі набувають досвіду пізнавальної, практичної, соціальної діяльності, засвоюють методи пізнання навколишнього світу.

           Учасники районного методичного об’єднання  висловили слова вдячності директору Клеванського НВК «школа-ліцей» Демидович  Н.А., адміністрації закладу, учителям та вихователям початкових класів, батькам та учням за гостинність, підготовку до районного методичного об’єднання на високому рівні.

                                                                                                                                                      Бородейко Л.В., 

заступник директора

                                                                       з навчально-виховної роботи

22а
20а
4а
P1160879
P1160892
P1160895
P1160871
2
1

Цікаві зустрічі

 

         День 16 листопада 2016 року видався для учнів Клеванського НВК «школа-ліцей» надзвичайно багатим на зустрічі з цікавими людьми.

         До старшокласників у гості завітали представники громадської організації «Міжнародний центр перспективних досліджень у рамках реалізації проекту «Використання світового експертного досвіду та проведення публічних консультацій в процесі внесення змін до Конституції України»» викладач Національного університету «Острозька академія» Мозоль Михайло Леонідович та журналіст Безека Максим Леонідович з лекцією «Суть Конституції та її роль у повсякденному житті». За допомогою інноваційних технологій вони донесли до молодих громадян знання про їх права та обов’язки, існуючий державний устрій та важливість участі кожного в конституційному процесі, що є запорукою зміцнення почуття національної єдності та ідентичності. Спираючись на міжнародну практику та експертний досвід лектори підвищили обізнаність учнів в тому, що Конституція створюється громадянами для себе, без впливу політичних сил.

         Не були пасивними слухачами і старшокласники. Вони брали активну участь в обговоренні тих чи інших питань, демонструючи хороші знання з історії та правознавства.

На згадку про зустріч, що пройшла в теплій, дружній атмосфері гості подарували учням інформаційні листівки та брошури.

Філінчук Н.П.,

заступник диектора

з виховної роботи

«Письменницький маршрут» Василя Басараби

        21 листопада 2016 року в рамках акції «Письменницький маршрут» у Клеванському НВК «школа-ліцей» відбулася творча зустріч з відомим рівненським поетом і прозаїком Василем Басарабою.

Василь Басараба – член Національної спілки письменників України, лауреат премії імені Валер’яна Поліщука, дипломант міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова».

        Він – автор збірок «У країні Україні», «Воля», поеми «Калинова кров», книги віршів для дітей «Ожинова стежина», гумористичної збірки «Прісне і присмачене», автор прозових творів «Оксамитовий вітер», «Страшний суд».

         У своїх творах автор пише про рідний край, його історичне минуле, про людські долі, проблеми сьогодення.

Вірші Василя Басараби читали учні ліцею, бібліотекар Ірина Громик.

      Присутні ознайомилися з книжково-ілюстративною виставкою «Книги Василя Басараби», яку підготували працівники районної бібліотеки для дітей.

         З захопленням слухали учні розповіді автора про творчість та цікаві життєві моменти.

Василь Басараба відповів на запитання ліцеїстів, розповів про свої творчі плани.

         На завершення зустрічі всі бажаючі мали змогу взяти автограф у письменника.

Філінчук Н.П.,

заступник диектора

з виховної роботи

Педагогічна рада

 

 

 

 

          У сучасних умовах ефективність початкової освіти пов’язується з реалізацією компетентнісного підходу.

Актуальність даного  питання обумовлена оновленням змісту початкової освіти, необхідністю формування у школярів предметних, ключових і  самоосвітньої компетентностей, становленням активної життєвої позиції.

28 листопада 2016 року в Клеванському НВК «школа-ліцей» відбулося засідання педагогічної ради на тему: «Реалізація компетентнісного підходу в умовах модернізаційних змін в освіті». На засіданні педагоги закладу опрацювали доповідь ЗДНВР Бородейко Л.В., виступи вчителів початкових класів Колесняк Л.К., Янковецької Л.Л., вчителя англійської мови Ткачук М.С. та психолога Семчук В.П. За підсумками роботи вироблено проект рішення педагогічної ради.

        Щоб навчальна діяльність приносила дитині радість, слід організувати її так, щоб дитина стала активним учасником засвоєння знань. Це забезпечить пізнавальний інтерес учня, задоволення від процесу і результату навчання, психологічний комфорт, відчуття особистісного успіху. На досягнення цієї мети спрямована модернізація змісту початкової освіти.

Бородейко Л.В., 

заступник директора

                                                                       з навчально-виховної роботи

Конкурс знавців української мови імені Петра Яцика

         Вже традиційно, 9 листопада в День української писемності та мови стартував Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Як відомо, Конкурс має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.

         Вихованці Клеванського НВК «школа-ліцей», які стали кращими в першому (шкільному) етапі 24 листопада відстоювали честь свого навчального закладу на змаганнях районного етапу ХVII Конкурсу імені Петра Яцика. Школярі проходили завдання різної складності – творчі, на перевірку знань, умінь і навичок із лексики, орфоепії, орфографії.

Найкращі результати показали :

ІІІ місце

- учениця 4-А класу Лостюк Антоніна,

вчитель Возняк Оксана Євгенівна;

- учениця 5-Б класу Волчкевич Дарина,

вчитель Заяць Ольга   Олександрівна;

ІІ місце

учениця 3-А класу Кучерук Марія, вчитель Янковецька Лідія Леонідівна;

І місце

учениця 6-А класу Юхимець Дарина, вчитель Заяць Ольга Олександрівна.

         Вітаємо переможців!

Бородейко Л.В., 

заступник директора

                                                                       з навчально-виховної роботи

Україна - нашого народу дім

P1160913

         Педагог наповнила серця дітей великим духовним змістом, життєвим оптимізмом, любов’ю до Батьківщини. Кожен з учнів, готуючись до свята, дослухавшись до свого серця, підготував про нашу Україну найтепліші слова.

         Віримо, що діти нашої шкільної родини виростуть справжніми патріотами своєї держави.

        На початку грудня учні 2-Б класу разом з класним керівником Колесняк Л.К. запросили до своєї гостини на хліб-сіль, на слово щире, на розмову мудру, на пісню дзвінку, на свято «Україна – нашого народу дім».        

        Завдяки віртуальній подорожі неповторними куточками України учні збагатили знання про свій рідний край, його історичні пам’ятки та видатні постаті.

P1160915

Бородейко Л.В., 

заступник директора

 з навчально-виховної роботи

Маленькі патріоти

    Національно-патріотичне виховання у школі нині по-особливому усвідомлюються й поціновується, адже події сьогодення вкотре випробовують українців на справжність почуттів любові до рідної землі, відданості Батьківщині.

         06 грудня 2016 року в Будинку культури селища Клевань учні 3-А класу та їх вчитель Янковецька Л.Л. з радістю, гордістю і вдячністю вітали справжніх героїв – учасників АТО, які довгі місяці оберігали наш мир і спокій, захищали від зовнішньої агресії, відстоювали честь нашого краю.

Ми – патріоти рідної держави,

Вклоняємося низько до землі

Усім, хто землю нашу захищає,

Щоб жити в мирі, злагоді, добрі.

P1560898
P1560896

Бородейко Л.В., 

заступник директора

 з навчально-виховної роботи

Засідання батьківської ради            

 

      14 грудня 2016 року в Клеванському НВК «школа-ліцей» відбулося засідання батьківської ради Клеванського освітнього округу. На зустріч з’їхались голови батьківських комітетів всіх закладів, що входять до складу освітнього округу. Гостей тепло вітала директор закладу Демидович Н.А.
    Тему зустрічі «Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в сім’ї» продиктувало сьогодення. Теоретичний аспект проблеми висвітила у виступі «Жорстока поведінка: форми вияву, профілактика» Філінчук Н.П., заступник директора з виховної роботи закладу. Креативну презентацію «Кулак – доказ? Крик – аргумент?» підготував і продемонстрував   Колесняк С.В., соціальний педагог. Під керівництвом психолога Семчук В.П. учасники засідання взяли участь у ситуативній грі «Вибір адекватних методів дій батьків», де вини змогли обмінятися думками та висловити слушні поради з актуальних проблем сучасного виховання.

     По завершенні роботи були розроблені рекомендації батькам щодо профілактики жорстокого поводження в сім’ї.

Філінчук Н.П.,

заступник диектора

з виховної роботи

ЗАПРОШУЄМО ВАС

У ПРЕКРАСНИЙ СВІТ ЗНАНЬ,

МРІЙ ТА НЕСПОДІВАНОК !

 

    2 лютого 2017 року в Клеванському НВК «школа-ліцей» відбулись батьківські збори для батьків майбутніх першокласників.

Шановні мами й тата мали змогу відвідати екскурсію шкільною будівлею, познайомились з директором закладу, адміністрацією школи., із учителями, які в наступному навчальному році будуть навчати учнів 1 класів, з умовами навчання за науково-педагогічним проектом «Інтелект України», режимом роботи закладу та групи продовженого дня, інформацією щодо харчування учнів.  Також батьки отримали поради шкільного психолога та медичного працівника з питань необхідності спілкування родини зі школою, адаптації дітей до навчання, медичного та психологічного супроводу підготовки першокласників до школи.

Щоб стати для дитини помічником і наставником у навчанні, дорослий повинен пам’ятати:

  • Дитина дошкільного віку сприймає лише ігрове навчання, у якому активну участь беруть батьки.

  • Навчання має бути систематичним: краще 10-15 хвилин щодня, ніж 1- 2 години у вихідні дні.

  • Необхідно враховувати принцип від простого до складного, тобто не можна відразу навчити дитину всього, що знає та вміє дорослий, кожний новий елемент додається поступово, коли попередні знання та уміння вже засвоєно.

  • Не забувайте оцінювати успіхи, а вразі невдачі схвалюйте дії дитини словами: «Якби ти зробив так (показати, пояснити), то було б ще краще».

  • Заняття та ігри з дитиною слід проводити в невимушеній обстановці, наприклад по дорозі в дитячий садок («Що змінилося?»).

  • Пам’ятайте! Діти емоційно чутливі, тому якщо ви не бажаєте гратися або погано почуваєтеся, краще відкладіть заняття. З поганим настроєм не грайтеся з дитиною, оскільки користі це не принесе. Ігрове спілкування має бути цікавим для малюка і для вас. У цьому випадку створюється позитивна атмосфера для засвоєння нового й подальшого розвитку малюка.

У кожного в житті своя стежина,

Хоч, ніби, й разом всі йдемо у світ.

Ось розправляє крилечка дитина

І робить перші проби на політ.

Бородейко Л.В., 

заступник директора

 з навчально-виховної роботи

Урок електробезпеки

 

      Сьогодні неможливо собі уявити життя людини без електричної енергії. Електрика – наш вірний помічник вдома і в школі, на роботі і на відпочинку, але вона стає дуже небезпечною для життя людини, якщо з нею неправильно поводитись. Знання та дотримання правил електробезпеки є запорукою безпечного користування електричною енергією.

       У лютому в нашому закладі для учнів початкових класів був проведений урок електробезпеки. Провів його Поважук Сергій Арсентійович – майстер з ремонту устаткування ПАТ «Рівнеобленерго».

     Необхідність таких занять уже давно не викликає ні в кого сумніву. Як показує практика, у більшості випадків причиною травматизму дітей і

дорослого населення на об’єктах електроенергетики та під час використання побутових електроприладів стає банальне незнання правил безпечного поводження.

     Школярі мали можливість розкрити багато цікавих фактів, дізнатись про користь електричної енергії, усвідомити небезпеку ураження електричним струмом, ознайомитись з правилами безпеки, які обов’язково будуть корисними у житті.

Тож, нехай електричний струм  для наших дітей завжди буде добрим другом!

Бородейко Л.В., 

заступник директора

 з навчально-виховної роботи

Знову Шевченко лунав зі сцени

        9 березня 2017 року у Клеванському НВК «школа-ліцей» зі сцени лунали вірші Т. Шевченка у виконанні учнів 9-Б класу.

    Змалку знайомі твори «Причина», «Мені однаково», «Заповіт» та інші не залишали байдужими жодного глядача.

        Емоційне виконання творів школярами поезія та роздуми про тривожне сьогодення відкрили багатьом нове бачення поезій Кобзаря.

Душа болить за Україну

Її терзають на шматки.

Було тоді, там є і нині:

Старі Тарасові стежки

Про біль свою писав відкрито,

Закованих людей вставать

Він закликав у «Заповіті»,

Тяжкі кайдани розірвать.

Коцюбайло Марія

Голова учнівської ради

Клеванського НВК «школа-ліцей»

«Дерево миру»

      В рамках Всеукраїнської акції «Дерево миру»,  з ініціативи директора Клеванського НВК «школа-ліцей» Демидович Наталії Антонівни та  за сприяння голови товариства лісівників ДП «Клеванський лісгосп» Саська Олександра Григоровича на території навчального закладу випускниками 2017 року було висаджено 70 беріз.

       Хай підростають дерева, а з ними росте впевненість в завтрашньому мирному дні нашої землі.

 

Філінчук Н.П.,

заступник диектора

з виховної роботи

НАШІ ПЕРЕМОГИ

 

    Колектив екологічної просвіти «Живиця»  Клеванського НВК «школа-ліцей» взяв участь в ІІ етапі (обласному) Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» і посів ІІІ місце.

   

 

 

 

    На районному етапі ХХІІІ фестивалю дружин юних пожежних команда «Спалах» Клеванського НВК «школа-ліцей» посіла І місце, майстерно продемонструвавши навички поведінки в надзвичайних ситуаціях.

     І етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної гри «Джура» приніс нову перемогу Клеванському НВК «школа-ліцей». Кіш імені Олександра  Бойка посів ІІІ місце.

Н. Філінчук,

заступник директора з виховної роботи

Клеванського НВК «школа-ліцей»

IMG_5314

IMG_5314

IMG_5291

IMG_5291

IMG_5311

IMG_5311

2

2

IMG_7366

IMG_7366

3

3

dzhura

dzhura

IMG_9506

IMG_9506

День цивільного захисту

 

      З метою  перевірки та закріплення теоретичних  знань, умінь і навичок з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, набутих учнями та працівниками закладу протягом навчального року, практичного відпрацювання всіма учасниками навчально-виховного процесу дій за планом реагування на надзвичайні ситуації 18 травня 2017 року у закладі був проведений День цивільного захисту.

     Згідно плану в Клеванському НВК «школа-ліцей» в ході Дня цивільного захисту було проведено наступні заходи:

  1. Урочисту лінійку відкриття Дня ЦЗ, на якій було нагороджено кращих спортсменів закладу.

  2. Об'єктове тренування з евакуації з елементами пожежогасіння, основними завданнями якого були:

  •  перевірка збору за схемою оповіщення керівного складу та керівників об’єктових формувань ЦЗ навчального закладу;

  • відпрацювання порядку дій керівників об’єктових формувань ЦЗ з приведення їх у готовність;

  • відпрацювання навичок персоналу з гасіння пожежі на початковому етапі із застосування первинних засобів пожежогасіння, надання першої долікарської допомоги потерпілим та проведення евакуації;

  • практичне відпрацювання всіма учасниками навчально-виховного процесу сигналу «ЕВАКУАЦІЯ».

   3. Проведено відкриті уроки та бесіди за програмою ЦЗ у 1-11 класах.

    Зокрема заслуговують на увагу бесіди,  проведені в 1-х класах:  «Рішення і наслідки.  Вчимося приймати рішення» (Концемал М. М.), «Правила безпечної поведінки під час стихійного лиха» (Гданьян Л. П.), «Як вберегти себе від пожежі?» (Свінтозельська В. Й.); в 2-х класах: «Безпека в твоєму житті» (Вознюк Т. П. і Колесняк Л. К.); в 3-х класах: «Безпечний експрес» (Янковецька Л. Л.), «Допоможи собі сам» (Ящук С. В.); в 4-х класах: «Героїчні традиції нашого народу і його боротьба за мир і свободу» (Возняк О. Є.), «Знати, щоб передбачити, передбачить, щоб діяти» (Ящук В. Й.); в 5-х класах «Безпека у надзвичайних ситуаціях» (Терновець А. Г.); в 6-х класах «Засоби цивільного захисту населення» (Чорнобай О. А.), «Психологія натовпу» (Семчук В. П.); в 7-х класах «Захистимо своє життя» (Мальчевська А. М.); в 8-х класах»Правила поведінки у надзвичайних ситуаціях»; в 9-х класах «Алгоритм надання першої медичної допомоги» (Ковенько Н. В.) «Порятунок і захист людей у надзвичайних ситуаціях» (Мельник О. І.); в 10-му класі «Дії населення під час надзвичайних ситуацій» (Єфимець О. Г.).

     4. Вчителями фізичної культури Самчуком А. Д. та Лук’яновою Н. О.  із залученням  медичного працівника Бойчук  В. В.  та вчителя медичної підготовки Ковенько Н. В. було проведено військово-спортивну естафету «День ЦЗ  у школі» для  учнів   9-10 класів.

 

     5. Для учнів початкових класів було проведено керований показ мультфільму з ЦЗ «Тривога в лісі» та зустріч з працівниками державної пожежно-рятувальної  частини смт Клевань, в ході якої учні мали змогу наочно ознайомитися з роботою пожежної машини.

     6. Завершився День цивільного захисту лінійкою, на якій було підведено підсумки і нагороджено найактивніших учнів.

 

Ящук В. Й., 

заступник директора

 з навчально-методичної роботи

Останній дзвоник – незабутнє свято!

 

    Весело усміхається травень, скінчилась пора навчання. На шкільному подвір’ї Клеванського НВК «школа-ліцей» гамірно, багатолюдно. Останній дзвоник покликав на свято не тільки галасливе школярство, педагогів, батьківську громадськість, здається тут зібралось все селище. Традиційно з’їхались в рідну школу на зустріч з юністю, шкільним життям   випускники  різних  поколінь.  Сьогодні школа  вітає випуск   1972 року,  1977 року,  1982 року,  1987 року, 2007 року. Але найголовніші на святі випускники 2017 року. Цього річ школу закінчує 26 учнів, з них 4 претенденти на отримання золотої медалі, 1 – на отримання срібної медалі.

      З вітальним словом до всіх присутніх звернувся депутат районної ради, спеціаліст з кадрових питань відділу освіти Рівненської райдержадміністрації Віталій Ваколюк. Разом з найкращими побажаннями залишив подарунок ліцеїстам – плазмовий телевізор.

   Директор Клеванського НВК «школа-ліцей» Н. Демидович оголосила подяку учнівському, педагогічному та батьківському колективам за плідну працю і досягнуті успіхи. Адже цей навчальний рік видався багатим на перемоги. У районному етапі Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів команда Клеванського НВК отримала 28 призових місць.

      Сім учнів школи були учасниками районного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України. Гунько Ольга, Паруха Вікторія, Карєва Христина посіли І місця; вчителі О. Мельник, Б. Свінтозельський, а Безкостна Катерина, Петух Наталія посіли ІІІ місця, вчителі Б. Свінтозельський, Н. Коваленко. 29 учнів 1-4 класів та 14 учнів 5-8 та 10 класу мають високі досягнення в навчанні, п’ять учнів 9-х класів є претендентами на отримання свідоцтв з відзнакою. Ми пишаємося тим, що на районному етапі ХХІІІ Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежних команда «Спалах» Клеванського НВК «школа-ліцей» отримала перемогу, а колектив екологічної просвіти «Живиця» здобув   ІІІ місце  в  ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім».

      З теплими словами привітань до присутніх звернулися директор Клеванської музичної школи О. Кравець, тренер Рівненської районної спортивної школи В. Чупринський, випускник 1972 року  О. Надашкевич, випускник  1977 року  А. Мартинова. Слова подяки батькам і вчителям виголосили випускники 2017 року К. Безкостна та М. Петриченко. Зворушливим був виступ першокласників (класний керівник В. Свінтозельська), які подарували випускникам 2017 року горщик найщиріших побажань та безліч чудових весняних квітів. А випускники початкової школи, учні 4-А класу (класний керівник О. Возняк) продемонстрували флешмоб «Ми усі – одна сім’я».

     Традиційно кращі учні школи  поклали квіти до  Братської могили,  пам’ятника героям  України, меморіальної  дошки  О. Бойку.

       І ось пролунав останній дзвоник, який з гордістю пронесли по лінійці випускник М. Петриченко та першокласниця В. Гунько. Він нікого не залишив байдужим: діти раділи канікулам, випускники схвильовано і з надією мріяли про майбутнє, батьки, педагоги та гості свята подумки, звертаючись до Бога, бажали своїм дітям мирної і щасливої долі.

    По завершенню свята випускники різних років та гості були запрошені в актову залу для перегляду проекту «Сторінками історії школи», підготовленого вчителем початкових класів, випускницею 1987 року Оксаною Возняк. Ми впевнені, що книга історії нашої школи ніколи не закінчиться, а щороку буде поповнюватися новими іменами, досягненнями, успіхами.

Н. Філінчук,

заступник директора з виховної роботи

Клеванського НВК «школа-ліцей»

«Подаруємо дітям радість

 

       «Подаруємо дітям радість!» - вирішили організатори літнього відпочинку дітей Клеванського НВК «школа-ліцей» і спланували роботу в пришкільному таборі з денним перебуванням «Яснозорія» так, щоб кожен день бува цікавий, радісний, кольоровий.

     Стартував табір урочистою лінійкою, на яку вишикувались 145 дітей, із них 18 – входять у склад англомовного загону, 127 – діти пільгових категорій 1-4 класів. Емоційний, мажорний настрій дітлахам подарував конкурс «Літечко, ура!», який підготували самі вихованці. А конкурс малюнка на асфальті «Мої мрії» ще раз показав, що діти хочуть миру на землі, щастя, веселих літніх канікул разом з друзями і батьками.

Хай збуваються ваші мрії, дорогі наші діти!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Н. Філінчук,

заступник директора з виховної роботи

Клеванського НВК «школа-ліцей»

bottom of page