top of page

Соціально-психологічна служба

           Напевне, в сучасному світі не має людини, яка не стикнулася б з поняттями «психологія», «психолог». Однак ці поняття все ще оповиті завісою таємниці для тих, кому не доводилося стикатися з психологами на практиці. Психологів цінують, поважають, але в повсякденному житті побоюються, вважаючи, що психолог "наскрізь бачить людину" навіть в простій розмові. При цьому не можуть точно сказати, "хто такий психолог", "що він робить" і "яку користь він може принести". Водночас виявляють зацікавленість у психолога, мабуть перебуваючи під магічною дією слова "психологія".

         Психологія це складна і багатогранна наука, яка вивчає людину, точніше внутрішній світ людини, закони, що пояснюють її поведінку, а також різноманітні прояви душевного життя людини.

           В житті кожного з нас бувають критичні моменти, коли ускладнюються стосунки з оточуючими, загострюються протиріччя, переживання, почуття стають нестерпними, ситуація видається безвихідною. І проблеми, що виникли ніяк не вдається вирішити самому. Не вистачає ні власних сил, ні досвіду. Саме в такому випадку в нагоді стане допомога психолога. Психологічні проблеми можуть накопичуватися дуже довгий час, непомітно для себе і для оточуючих. І якісь труднощі, що не вдається вирішити, і незалагоджені конфлікти, і наслідки психологічних травм, і якісь потреби особистості, які не вдається задовольнити, а подекуди це навіть зрозуміти на самоті не вдається. І у вирішення цих питань в нагоді стане допомога психолога.

 

На консультації у психолога Вам гарантовані:

- конфіденційність;

- повага;

- допомога та підтримка.

 

Пам’ятайте!

Психолог не дає конкретних порад, не ставить оцінку Вашим вчинкам. Психолог використовує свої знання, щоб допомогти Вам побачити та усвідомити причини своїх проблем та шляхи їх вирішення.

 

Чекаємо на зустріч з Вами у кабінеті психолога.

Якщо з якихось причин Ви не можете звернутися особисто, а питання виникли, то можна звернутися на нашу електронну скриньку довіри psichlog_chkola@ukr.net

Не залишайтесь наодинці зі своїми проблемами. Дозвольте психологу Вам допомогти, адже Ви варті того, щоб бути здоровими, успішними, щасливими.

 

 

ДЕСЯТЬ ПРАВИЛ ДЛЯ БАТЬКІВ

 

Ці правила були прийняті у Міжнародний рік дитини.

 

1.Любіть свою дитину.

Радійте її присутності, приймайте її такою, яка вона є, не ображайте, не принижуйте, не підривайте її впевненість в собі, не карайте несправедливо, не позбавляйте своєї довіри, дайте привід любити вас.

 

2. Охороняйте свою дитину.

Захищайте від фізичних і душевних небезпек, коли треба, жертвуючи своїми інтересами і ризикуючи своїм життям.

 

3. Будьте позитивним прикладом для своєї дитини.

Прищепіть повагу до традиційних цінностей, самі живіть згідно з ними. Нехай у вашій сім’ї побутують чесність, скромність. Порушення батьками подружньої вірності, безчестя — усе це неодмінно позначиться на моральному обличчі вашого сина чи доньки.

 

4. Грайтеся зі своєю дитиною.

Приділяйте їй якомога більше часу, розмовляйте з нею, грайтеся так, як їй подобається, її гру сприймайте всерйоз.

 

5. Працюйте зі своєю дитиною.

Допомагайте їй, коли вона намагається брати участь у роботі вдома, в саду. Коли дитина підросте, долучайте її до всіх робіт по господарству.

 

6. Покажіть дитині можливість й межі людської свободи.

Дайте дитині можливість набути свого досвіду, навіть якщо це пов’язано з певним ризиком. Надмірна опіка призводить до того, що дитина нерідко стає соціальним інвалідом.

 

7. Привчайте дитину бути слухняною.

Батьки повинні стежити за поведінкою дитини і спрямовувати її так, щоб її дії не завдавали шкоди ані їй самій, ані іншим. Дитину треба заохочувати до додержання встановлених правил.

 

8. Давайте дитині можливість мати такі переживання, які вона цінуватиме у своїх спогадах.

Дитина «живиться», як і дорослий, переживаннями, що дають їй змогу орієнтуватись у подіях, ознайомитися з життям інших людей і з Навколишнім світом. Нехай спогад про щасливе дитинство зігріває її все життя.

 

9. Дозвольте дитині набути життєвого досвіду. Хай навіть не безболісно, але самостійно.

 

10. Чекайте від дитини тільки таких міркувань та оцінок, на які вона здатна у своєму віці, за свого розвитку і життєвого досвіду.

«Кольорові діти»

Друже! Пригадай, якими кольоровими олівцями переважно Тобі подобається малювати. Це допоможе дізнатися про Твій характер. Адже саме характер викликає емоційне ставлення до кольорів. Тому й існує кольорова діагностика.

 

«Жовті»

діти — найбільше прагнуть творчості. «Жовта» дитина — фантазер, жартівник, вільна у спілкуванні, розкута. Вона любить гратися сама, більше полюбляє абстрактні іграшки-кубики, камінці, залізячки, ганчірки, які оживляє силою уяви. Стане дорослою — захоплюватиметься різноманітними видами діяльності. Житиме майбутнім, а тепер вона дещо непрактична, непристосована.
 

«Фіолетові»

діти — особливо чутливі, вразливі, збудливі. Вони більше за інших потребують підтримки, підбадьорювання…

 

«Червоні»

діти — відкриті, активні, енергійні. Дуже важко батькам із «червоними» дітьми: жваві, непосидючі, ламають іграшки, неслухняні. Коли вони підростають, їхня висока працездатність визначається прагненням досягти успіху, отримати результат, заслужити похвалу… Серед яскравих політиків та керівників найбільше «червоно-жовтих» (при цьому «червоний» колір їм особливо подобається), серед учених переважають «жовто-червоні».

 

«Синьо-зелені»

діти — серйозні, принципові, вольові, уважні, бояться критики на свою адресу. Невипадково «синьо-зеленими» дуже часто бувають чиновники, адміністратори… Ці кольори асоціюються з водою, кригою, гордістю, егоїзмом…

 

«Сині»

діти — спокійні, врівноваженні, полюбляють усе робити неквапливо, обмірковуючи. Такі діти прагнуть душевної дружби, аж до самозречення. На противагу «червоним», їм приємно не отримувати, а віддавати.

 

Коричневий колір

свідчить про слабке здоров’я, сімейні конфлікти, про належність до асоціальної групи людей (з порушенням життєвого ритму), участь разом із дорослими в драматичних соціальних подіях — евакуація, еміграція…

 

Чорний колір

Асоціюється із загрозою, замкнутий внутрішній світ дитини. Свідчить про стрес, який негативно впливає на життя.

 

Сірий колір 

— перша ознака стомленості. Характеризує дітей несміливих, замкнутих, тихих.

 

Рожевий колір

здебільшого притаманний дівчаткам. Його психологічний зміст: ніжність, слабкість, самотність, сентиментальність, щось приємне, миле, маленьке. Якщо такі якості властиві хлопчикові, він як особистість виявляється яскравіше.
 

Фіалковий колір

(фіолетовий, розведений червоним) — ніжність, почуття самотності, часто пов’язані з цим музичні здібності.

Музыка
bottom of page