top of page

Радість пізнання

        

        Як зазначається в доповіді ЮНЕСКО «Освіта ХХІ ст..» -«…освіта протягом всього життя має базуватися на чотирьох стовпах: навчитися пізнавати; навчитися працювати; навчитися читати; навчитися жити разом».

     Актуальність проблеми формування життєвої компетентності людини вимагає від школи особливої уваги до кожної дитини, щоб допомогти їй знайти себе як особистість, яка мислить, знає, вміє, оцінює себе та інших і вміє чітко сформулювати , виразно та переконливо подати та довести свою думку.

      В школах міста Харкова з 2006 року вдало працюють за науково-педагогічним проектом «Інтелект України» (науковий керівник - Гавриш І. В., доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки і методики професійної освіти Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди,  координатор - Кіян О. І., старший науковий співробітник відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України).

       Сутність проекту полягає не в насиченні дитини поглибленими знаннями, а у набутті нею, перш за все, необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу, гнучкого творчого мислення, самоконтролю та самооцінки, швидких реакцій,раціональної організації навчальної праці; розвитку пізнавальних процесів сприйняття, пам’яті, мислення, уяви й уваги; розвитку якостей особистості школяра — цілеспрямованості, працелюбності, організованості, охайності, наполегливості, волі тощо.

      Програма розроблялася таким чином, щоб врахувати вікові особливості учнів, не лише зберегти, а й збільшити їх інтерес до навчання. Завдяки міжпредметним зв'язкам, засобам наочності та відео матеріалам, об’єкт вивчення стає більш зрозумілим та цікавим. Додатково до загальношкільних предметів, програма яких спеціально адаптована, введені нові: "Навчаємося разом", на якому діти розвивають пам'ять за спеціальними методиками, вчаться працювати з інформацією, та предмет "Еврика", на якому учні розвивають творчі, винахідницькі якості, кмітливість, працюють над рішенням складних задач. Завдяки тому, що під час розробки й апробації програми проект мав медико-психолого-психіатричний супровід провідних вчених Інституту здоров'я школярів та підлітків Академії медичних наук України, вдалося побудувати програму так, щоб зберігати оптимальний баланс психофізичного стану дитини, не допускаючи, з одного боку, нервового перезбудження, а з іншого - втоми, втрати цікавості.

        Саме тому в нашій школі, Клеванському НВК «школа-ліцей», що на Рівненщині, працюють класи за проектом «Інтелект України». Педагогічний колектив зацікавився цим проектом, директор школи, Демидович Н.А., особисто ознайомилась з проектом. Даний досвід було презентовано перед батьками майбутніх першокласників. Ця інформація викликала зацікавлення. З 01 вересня 2014 року було відкрито в школі один перший клас, а у 2015, 2016 році ще два за науково-педагогічним проектом «Інтелект України».

     Навчання за Проектом передбачає застосування  різноманітних методів, які стимулюють пізнавальну активність і самостійність учнів. Складний науковий матеріал подається доступно, а головне: цікаво!

       У нас в класі засновано  Квіткове містечко. Разом із його жителями – Коротульками впевнено здобуваємо міцні знання, формуємо раціональні способи пізнання світу.

Діти із захопленням виконують завдання Кнопочки, Поспішайка, допомагають Незнайкові виправляти допущені помилки, відшукавши, при потребі у будиночку «Граматика» необхідне правило для аргументації твердження.

       Учні вчаться формулювати і зв’язно висловлювати  особисту думку з тих чи інших питань, знаходити власні варіанти вирішення проблем. А «Принципи справжніх друзів» та «Золоті правила спілкування», складені на уроках предмету «Навчаємося разом», допомагають знайти вірних друзів, бути вихованими, гречними, успішними в житті.

       Навчання за науково-педагогічним проектом «Інтелект України» проходить в атмосфері довіри та  взаємодопомоги. Дітям цікаво робити відкриття, усвідомлювати важливість здобутих знань. Саме за таких умов дитина зможе розкрити свої творчі здібності, почувати себе впевненою і знаючою особистістю, відчути радість успіху, активно і творчо діяти.

 

Янковецька Л.Л., Вознюк Т.П.,

Свінтозельська В.Й.,учителі

Клеванського НВК «школа-ліцей»,

які працюють за науково-педагогічним

проектом «Інтелект України».

 

 

1-А клас, класний керівник Свінтозельська В.Й

 

2-А клас класний керівник Вознюк Т.П.

3-А клас класний керівник Янковецька Л.Л.

bottom of page